Léková karta

21.png Pokud užíváte větší množství léků a doplňků stravy současně, je nutné při léčbě nebo i preventivním užívání sledovat jejich vzájemné působení – interakce. Tuto informaci se nedozvíte z příbalového letáku a v řadě případů ani od lékaře, který nemá k dispozici přehled o všech užívaných lécích a dalších preparátech dostupných bez receptu. Přitom tyto interakce mohou zásadním způsobem ovlivnit nebo zcela zmařit léčbu, případně prevenci a v krajním případě i ohrozit Vaše zdraví.

Věděli jste například, že pokud užíváte současně tabletovou antikoncepci a některá antibiotika, tak dochází k výraznému snížení spolehlivosti antikoncepce a tím Vaší ochraně proti početí?

Upozornil Vás lékárník někdy, že léky na trávicí obtíže ,pálení žáhy (antacida) výrazně snižují účinek velkého množství léků (např. antibiotika, léčba osteoporózy)pokud se neužívají s odpovídajícím časovým odstupem?

Slyšeli jste někdy, že pokud užíváte obyčejnou třezalku v tabletách a současně s tím většinu léčiv proti depresím tak budete ohroženi předávkováním a dalšími nebezpečnými vedlejšími účinky?

Užíváte-li léky na snížení cholesterolu v krvi (Simvastatin,..), které zapíjíte grapefruitovou šťávou, případně při léčbě užíváte jiné produkty z grapefruitu, dojde až k devítinásobnému zvýšení léčivého účinku (silné předávkování) a to včetně vedlejších účinků?

Při současném užívání většiny léčiv proti bolesti (Ibalgin,Voltaren,..) a mnohých léčiv proti depresím tak dochází k výraznému zvýšení nežádoucích účinků na zažívací trakt (zvýšení krvácivosti)?

Toto jsou komplikace, které si pacient často způsobí sám.

Proto jsme se rozhodli připojit k projektu „léková karta BENU“.

Na tuto kartu Vám budeme při každé návštěvě BENU lékáren zaznamenávat informace o všech zakoupených léčivých přípravcích a doplňcích stravy, bez ohledu na to v které z BENU lékáren jste si tyto přípravky zakoupili, případně kolik různých lékařů Vám je předepsalo a na základě těchto informací Vás upozorníme na případná rizika.

Abychom současně odměnili Váš zodpovědný přístup ke svému zdraví, připisujeme po každém nákupu bonus na lékovou kartu, který odpovídá 2% z ceny nákupu (od 1.1.2015 neplatí pro přípravky na recept hrazené z veřejného zdravotního pojištění). Tento bonus můžete proměnit ve slevu při každém dalším nákupu.

Do projektu „Léková karta BENU“ můžete jednoduše a zcela bezplatně vstoupit po vyplnění žádosti v libovolné BENU lékárně. Formulář o vystavení lékové karty si také můžete stáhnout zde a přinést jej již vyplněný z domova do libovolné lékárny sítě BENU.

Pravidla projektu léková karta najdete zde